Uvědomujeme si, že spolupracujeme s přírodou, a proto jsme se rozhodli kromě ekologického přístupu být také průkopníky v pěstování nově vyšlechtěných specifických odrůd. Z nových odrůd můžete v naší nabídce BIO vín zakoupit například víno Aletta, Hibernal, Solaris a mnohé další. Tyto odrůdy je možné pěstovat bez jakýchkoliv chemických zásahů.

Výroba vína probíhá v našich vlastních sklepních prostorech s pomocí moderní technologie, bez které je velmi obtížné BIO vína vyrábět. Chceme totiž dokázat, že i na Moravě se dají vyrobit kvalitní BIO vína schopná konkurovat těm zahraničním.

Ocenění našich BIO vín na mezinárodní výstavě
INTERNATIONALER PIWI WEINPREIS 2018 v Německu – 4 zlaté medaile

Historie

17. 11. 1998 založil pan ing. Vlastimil Pospíšil vinařství VERITAS spol. s.r.o. Už o rok později proběhla první etapa výstavby vinic v trati Stará Hora. V roce 2000 započalo zavádění služeb vinohradníkům jako například výsadba vinic, kombajnová sklizeň, výstavba drátěnky, rigolace, likvidace starých vinic a mnohé další.

V letech 2000–2004 se vinařství značně rozrůstalo. Začala výstavba vlastních vinic v trati Rozehnálky i výsadba vinic pro zákazníky. Proběhl rozvoj a modernizace služeb vinohradníkům a přišlo i na budování sklepního hospodářství.

Rok 2005 byl začátkem pro pěstování interspecifických odrůd vín a v roce 2006 přišlo na řadu obhospodařování vinic v Kloboukách u Brna v trati Ostrá a také zavedení bezřezového způsobu obhospodařování vinic.

V přelomovém roce 2007 se nám podařilo zaregistrovat společnost VERITAS spol. s.r.o. jako Ekologicky hospodařící firmu a získali jsme certifikát BIO. K tomu byl navíc pořízen nový moderní sázeč vinné révy, který je naváděný laserem.

V roce 2009 proběhla první etapa výsadby interspecifických odrůd a podařilo se uvedení BIO vín na trh. Rok 2010 se nesl ve stylu modernizace sklepního hospodářství a proběhla druhá etapa výsadby interspecifických odrůd vinné révy. Společnost žačala s prodejem lahvového vína.

Nový moderní sazeč vinné révy, který je naváděný pomocí GPS souřadnic společnost zakoupila v roce 2013. V roce 2014 začalo vinařství VERITAS spol. s r.o. úzce spolupracovat s firmou PRO-BIO, obchodní společnost s.r.o.

Vyjádření zákazníků

hodnoceni zakazniku

Vertias best aaaa