Výsadba vinic

Pomocí sázícího stroje vám rádi pomůžeme s výsadbou vinic. Velmi důležitá je předvýsadbová příprava půdy, která je jedním z určujících faktorů úspěšnosti výsadby. Pro výsadbu využíváme špičkové moderní stroje řízené pomocí GPS navigace. Výkon výsadby se pohybuje okolo 3–5 ha denně, záleží však na příznivosti podmínek. Více informací o výsadbě vinic

Likvidace vinic

Pokud je vaše současná vinice stará a potřebujete pomoc s likvidací, nabízíme vám i tuto službu. Vlastníme moderní likvidační pluh, díky kterému jsme schopni zvládnout likvidaci rychlostí až 1 ha/hod. Více informací o likvidaci vinic

Zatláčení sloupků

Naše firma používá nejmodernější zatláčeč sloupků s GPS navigací. Výhodou tohoto zatláčeče je maximální přesnost a rychlost při zatláčení kovových sloupků ve vinohradě. Doporučujeme shlédnout naše videa.

Výsadba vinic

S naším moderním sázecím strojem vám rádi pomůžeme s výsadbou vinice. Úspěšnost výsadby však ovlivňuje několik faktorů, které je nutné brát v potaz:

Příprava sázení

Jedním z nich je předvýsadbová příprava půdy. Jedná se především o správné vyhnojení půdy a rigolaci. Pro kvalitní zpracování vám zabízíme možnost spolupráce i při rigolaci pozemku.

Do správně připravené půdy je nutné pořídit kvalitní sazenice. Špatným výběrem si totiž můžete způsobit do budoucna nemalé problémy.

Požadavky na výsadbu

Pro přesnou výsadbu nabízíme prvotřídní moderní GPS navigovaný stroj značky Wagner. Pro správné fungování stroje je velmi důležité nepodcenit předpřípravu pozemku. Jsme plně připraveni vám pomoci vysadit vinici od sponu 1,3 m a vzdálenost sazenic v řádku může být od 0,80 do 2,5 metru. Pro více informací nás kontaktujte.

Přesnost

Přesnost a rovnost řádků je neméně důležitá. Každý pěstitel by měl myslet také na to, že ekonomika vinic se vztahuje i na snížení nákladů při celoroční práci ve vinici. Tuto situaci ulehčuje právě přesnost řádků.

Ve společnosti Veritas se snažíme o co nejpřesnější výsadbu vinic a k tomu účelu používáme GPS navigaci. Tato moderni technika nám zároveň umožňuje výsadbu vinic v menším počtu lidí. Díky tomu šetříme pěstitelům náklady a jsme schopní vysadit denně až 3–5 ha.


Likvidace vinic

V České republice je stále množství přestárlých vinic, které je potřeba obnovit a tím udržet kvalitní vinice. Mnoho pěstitelů ale neví, jak staré vinice zlikvidovat a také, jak tento proces provést kvalitně a ekonomicky.

Díky modernímu likvidačnímu pluhu značky Wagner, který ve společnosti Veritas vlastníme, vám můžeme nabídnout odbornou likvidaci i případnou konzultaci.

Cílem použití pluhu ve starých vinicích je vyorání staré hlavy sazenice i s kořeny. Tento pluh podebere kořeny v hloubce do 0,60 m a šířce 1,3 m. Výkon stroje závisí na druhu pozemku a jeho svažitosti. Ze zkušenosti ale můžeme říct, že jsme schopni vyorat přibližně 1 ha/hod.

Smyslem tohoto procesu je vyorání sazenice spolu s co největší kořenovou soustavou. V takovém případě po následném kvalitním vyhnojení a rigolaci můžeme vysadit na stejný pozemek novou vinici. Kořeny mladé sazenice mohou velmi brzo zakořenit a zbylá část starých kořenů novou sazenici neohrožuje.

Díky mnohaleté praxi v přípravě pozemků vám rádi pomůžeme vyřešit starosti s likvidací staré vinice. Pro více informací nás prosím kontaktujte.